Domény zdarma

Kde získat domény zdarma?

Doména II. řádu (domena.cz) zdarma

Slevu na doménu zdarma od Webhostingu C4 nyní můžete získat na adrese Domény zdarma.

Domény III. řádu (domena.neco.cz) zdarma

Společnosti, které poskytují webhosting zdarma, nabízejí i domény zdarma. Jenže to nejsou obvyklé domény II. řádu (např. Google.cz), ale domény III. řádu, které vypadají např. následovně ja.kvalitne.cz, ja.wz.cz, ja.php5.cz. V doméně se tedy objevuje jméno poskytovatele, proto tyto domény nejsou vhodné k budování firemní značky, jsou vhodné pouze na první pokusy s webem. Myslím, že je rozhodně výhodnější investovat pár stovek do webhostingu a vlastní domény, kdy budete mít jistotu, že vše bude stabilní, podmínky služeb zdarma se nebudou měnit. Navíc poskytovatelé webhostingu zdarma zpravidla umisťuji na váš web výměnou za své služby reklamní proužky.

Domény III. řádu a webhosting zdarma

Webhosting zdarmaURLProstorPHPDatabázeReklama
Webzdarma.czMnoho variant: ja.wz.cz, ja.kvalitne.cz a mnoho dalších200 MBAnoMySQL, PostgreSQLAno
PHP5.czja.php5.cz20 MBAnoMySQLNe
ASP2.czja.asp2.cz10 MBASP, ASP.NETMSSQLNe
Hostuju.czja.hostuju.cz a další1000 MBPHPMySQLNe

Doména II. řádu zdarma

Doménu II. řádu (tedy klasickou doménu typu Google.cz) nelze získat zdarma, je třeba za ni platit roční poplatek obvykle mezi 200 - 300 Kč. Doménu zdarma nabízejí pouze někteří poskytovatelé v rámci reklamních akcí, letních slev atd. Více o slevách na domény

Doménu zdarma po celý rok nabízí k hostigu Webhosting C4 (webhosting vyjde na 1200 Kč ročně, tato cena zahrnuje i cenu domény), 4 GB prostoru (roční navýšení o 500 MB zdarma) PHP, MySQL a další služby.