Volné domény

Když chcete zjistit, zda je doména volná, nestačí zadat adresu do prohlížeče a zjistit, zda na ní je nebo není web. I když se zobrazí bílé místo, může být doména registrovaná, ale zatím na ní není obsah. Tímto formulářem můžete ověřit volné domény .CZ, .SK, .COM, .INFO, .ORG, .NET, .BIZ, .INFO, .EU a .NAME.

Volné domény

Je doména volná? www.

Doména není volná

Pokud doména není volná, máte tyto možnosti:

  • Zvolit jinou koncovku. Místo .CZ třeba .COM nebo .INFO.
  • Vymyslet jiné doménové jméno (pokud potřebujete navrhnout vhodné klíčové slovo zkuste statistiku hledání na Seznamu nebo na Googlu, díky kterým mžete najít vhodná synonyma nebo podobná slova). Pokud máte v doméně název produktu, zkuste vymyslet unikátní doménové jméno typu Lední medvěd, Divoká husa atd.
  • Odkoupit doménu od jejího majitele. Majitel může být ochotný doménu prodat, navíc existuje mnoho majitelů domén (tzv. doménoví spekulanti), kteří čekají na finanční nabídky. Buď můžete rovnou nabídnout cenu nebo se zeptat, zda by doména byla na prodej a v jakých řádech. Kontakt na majitele domény naleznete buď na webu, pokud je prázdný, lze ho dohledat díky WHOIS, whois pro české domény. Rovněž je možné se dohodnout na pronájmu domény.