Platby domény

Doménu je vhodné zaplatit co nejrychleji, o domény je velký zájem a může se stát, že potom, co jste si doménu sice objednali, ale ještě nezaplatili, si ji registruje někdo jiný. Dokud není platba přijata, doména je volná k registraci.

Po objednání domény se dozvíte platební údaje, buď na poslední stránce objednávky nebo vám přijdou e-mailem (obvyklé je obojí). U platby je třeba hlídat variabilní symbol, podle kterého poskytovatel identifikuje vaši platbu.

Možnosti platby domén

PlatbaRychlostDetail
PřevodemDo 2 dnůU elektronického bankovnictví mezi stejnými bankami může jít o pár minut (za předpokladu, že poskytovatel má napojené výpisy z bank na svůj informační systém a nedělá kontroly ručně).
KartouOkamžitě
Hotovostní platba v bance poskytoveteleOkamžitě
Hotovostní platba v jiné bance1-2 dny
PayPalOkamžitěVíce o této metodě na Paypal.com

Prodlužování domény

Doménu je třeba pravidelně prodlužovat, doba prodlžování je závislá na tom, na jak dlouho jste si doménu předplatili. Obvyklá doba je rok. Je třeba si termíny prodloužení hlídat (většina webhosterů o nutnosti prodloužení automaticky informuje e-mailem), nicméně je dobré si to sledovat rovněž osobně. Pokud doména není prodloužena, může si ji zaregistrovat někdo jiný.